چاپ پارچه

چاپ پارچه

دیگر نگران مقدار اندک سفارش خود نباشید .مفتخریم در این مرکز ،با بهره گیری از تکنیک های نوین و بدون در نظر گرفتن متراژهای اندک سفارش ،چاپ پارچه را بصورت رول و طاقه ای و با بالاترین سرعت و کیفیت (2880dpiوترکیب 16میلیون رنگ )به مشتریان محترم عرضه میداریم .
داشتن پارچه ها ی نقش و نگاردار یکی از خواسته ها ی همه افرادی است که از دیرباز به پوشش خود اهمیت می دهند. در گذشته چاپ بر روی پارچه تنها توسط کارخانه ها ی تولید پارچه صورت می گرفت و سلیقه مشتریان در آن دخل و تصرفی نداشت. تنها چیزی که طراحان مد و لباس تشخیص می دادند، اساس طراحی و چاپ روی پارچه محسوب می شد. اما امروزه با پیدایش دستگاه ها ی جدید چاپ دیجیتال روی پارچه، امکان طراحی پارچه هایی با نقوش مورد نظر مشتریان و انواع چاپ روی پارچه فراهم شده است.
در این شیوه، مشتریان می توانند پارچه ها و یا لباسهای مورد نظر خود را برای چاپ تصاویری خاص و منحصر به فرد به یک مرکز چاپ روی پارچه ارائه دهند. یکی از مزیت ها ی این روش امکان چاپ تصویر دلخواه و مطابق با سفارش چاپ روی پارچه می باشد، بطوری که شخص می تواند حتی تصویر خود را نیز روی لباسش هک نماید.بنابراین این روش علاوه بر چاپ عکس روی پارچه امکان چاپ روی لباس را نیز فراهم می کند.
در دستگاه ها ی چاپ پارچه هیچ گونه محدودیتی برای انتخاب رنگ و طرح وجود ندارد. اگر چه امکان چاپ روی انواع پارچه ها وجود دارد اما ساتن، بهترین نوع پارچه ای می باشد که چاپ روی آن به سادگی و زیبایی انجام می شود. قبل از چاپ بر روی انواع پارچه ها تست صورت می گیرد تا نحوه چاپ طرح روی پارچه و مدت زمانی که پارچه باید در دستگاه چاپ قرار گیرد، مشخص شود. همچنین برخی پارچه ها قابلیت جذب چاپ را ندارند. بنابراین انجام تست، می تواند قابلیت چاپ پارچه را مشخص کند.
دستگاه چاپ دیجیتال پارچه تا عرض 160 سانتیمتر نیز قابلیت پذیریش پارچه را دارد. هزینه چاپ عکس روی پارچه نیز براساس متراژ و رنگ آن متفاوت خواهد بود.


در چاپ دیجیتال پارچه که به سابلیمیشن ‏‎ (sublimation)‎ می توان بر روی انواع ‏پارچه در ابعاد کوچک و بزرگ طرح ها و تصاویر مورد نظر را چاپ کرد.‏ بهره مندی از طرح و نقش و تصاویر جذاب بر روی پارچه ها همواره مد نظر تولید کنندگان و مصرف ‏کنندگان پارچه و صنایع مرتبط با آن، مثل پوشاک و عرصه تبلیغات، بوده است.‏‎ ‎در دستگاه های چاپ دیجیتال امکان چاپ انواع تصاویر، نقوش و طرح ها بر روی پارچه فراهم است. پارچه های مناسب برای ‏چاپ دیجیتال پارچه هایی هستند که دارای درصد پلی استر بالا (حداقل 70 درصد) و رنگ های روشن ‏باشند. ‏

چاپ روی پارچه درون دستگاه‌های چاپ دیجیتال فضای خارجی ، بر روی قطعات برش خورده از پارچه (شیت) و ‏یا به صورت رولی، تا عرض 160 سانتی متر صورت می گیرد. در این دستگاهها چاپ پارچه

چاپ روی پارچه برای انواع لباس، پرده، فرش های مخصوص، و به عنوان مدیای تبلیغی در بیلبردها، ‏لایت باکس تبلیغاتی ها، و دیگر سازه های تبلیغاتی در فضاهای داخلی و خارجی به کار می رود.‏


انواع چاپ پارچه از لحاظ مقیاس تبلیغاتی

در مدل تبلیغاتی تنها از یک سیلک استفاده نمی شود زیرا حجم سفارش مشتری بالا می باشد.

1) چاپ روی پارچه با جوهر UVکیفیت بالا
2) چاپ روی پارچه با جوهر سابلیمیشن
3) چاپ پارچه با جوهر لاتکس
4) چاپ روی پارچه با جوهر indoor تبلیغاتی
5) چاپ روی پارچه با جوهر اکوسالونت
6) چاپ پارچه با جوهر سالونت

تعاریف هر کدام از قسمت ها در سایت ذکر شده است
انواع چاپ پارچه از لحاظ مقیاس صنعتی

چاپ پارچه بسیار به کیفیت مواد اولیه بستگی دارد بالابودن کیفیت پارچه سبب می شود فرایند چاپ نیز با کیفیت طی شود. در این نوع چاپ طرح به صورت برگردان بر روی یک کاغذ چاپ می شود و برروی پارچه منتقل می شود.

دو نوع سابلیمیشن وجود دارد:

یکی اینکه پارچه بر روی دستگاه چاپ پارچه قرار می گیرد و بعد از آن کلندر پخش می شود که رنگ به وضوح برسد.


مورد دوم بر روی کاغذ چاپ می شود و به صورت برگردان بر روی تی شرت یا پارچه مدنظر با اتو پرس می شود.
برای چاپ پارچه در جهان روش های مختلفی وجود دارد که بعضی از آن ها جدید و بعضی نیز از قدیم مورد استفاده بوده اند. روش هایی مانند چاپ سیلک اسکرین که پرطرفدار ترین روش چاپ پارچه در جهان نیز است، جزو روش های قدیمی ولی با فناوری بروز است ولی چاپ دیجیتال جزو جدید ترین روش های چاپ بر روی پارچه در جهان به شمار میروند.
هر کدام از این روش ها مزایا و معایب خاص خودشان را دارند و باید زیر نظر متخصصان که دانشی مختص همان شاخه را دارند اجرا شود همچنین وجود ماشین آلات پیشرفته نیز باعث بالا رفتن کیفیت و سرعت در هرکدام از روش ها میشود. به همین دلیل است که تولیدی های بزرگ در جهان مانند نایک، آدیداس و … چاپ پارچه را به شرکت هایی متخصص می سپارند تا بالاترین کیفیت را در محصولاتشان داشته باشند.
مجموعه ی تخصصی نوین میرعماد اولین مجموعه چاپ پارچه در ایران با بهره گیری از بروز ترین ماشین آلات چاپ سیلک اسکرین و چاپ دیجیتال به صورت طاقه پارچه و هم تکه پارچه توانسته کیفیت کالای تولیدی این مجموعه را در حد استاندارد های جهانی برساند و روزانه بالغ بر 8000 متر پارچه چاپ شده تولید کند. استفاده از رنگ های استاندارد بدون فتالات و مواد مضر باعث شده که سلامت و کیفیت محصولات  تضمین شده باشد .
نوع پارچه قابل چاپ
حتما این سوال برای شما پیش می آید که چه پارچه هائی با این روش چاپ سابلیمیشن قابل چاپ می باشد تا بتوانید نسبت به خرید پارچه ی مورد نظر برای چاپ اقدام نمائید. در واقع این مهم ترین و بیشترین سوالیست که مشتریان نوین میرعماد از ما می پرسند. در جواب این سوال باید گفت که برای دریافت نتیجه ی مطلوب از این نوع چاپ نیازمند دو شرط ویژه است. شرط اول اینکه رنگ پارچه روشن باشد و شرط دوم این است که درصد پلی استر پارچه بالا باشد. اگر هر یک از این شروط برقرار نباشد امکان چاپ مقدور نیست. در واقع این نوع چاپ برای پارچه هائی مناسب می باشد که اولا دارای درصد پلی استر حداقل 70% و همچنین دارای رنگ روشن و ترجیحا سفید باشند..


جنس پارچه مورد نیاز برای چاپ
ابتدا به این نکته می پردازیم که جنس پارچه باید چه جنسی باشد که چاپ بخوبی روی آن انجام شود؟ تار و پود و نخ مورد استفاده تاثیر بسیاری بر چاپ خواهد گذاشت. نحوه عمل چاپ سابلیمیشن به گونه ای است که هر چه از مواد پلی استر بیشتری در پارچه استفاده شده باشد کیفیت نهائی بهتر خواهد شد. زیرا چاپ سابلیمیشن با دمای بالای 200 درجه انجام می گیرد. در این دما رنگ از روی کاغذ مخصوص بخار شده و بروی پارچه می نشیند. پلی استر و یا همان مواد نفتی باعث می گردد که رنگ با حرارت در جان و بافت پارچه نفوذ کند و چاپ به بهترین شکل ممکن انجام گیرد. بنابراین هر چه درصد پلی استر در پارچه بیشتر باشد این نفوذ در بافت پارچه بهتر انجام خواهد گرفت و چاپ نهائی پر رنگ تر، شارپ تر و زنده تر خواهد بود و البته باعث میگردد ماندگاری بیشتری نیز داشته باشد.


تاثیر رنگ پارچه در چاپ
همانطور که خدمت شما عرض شد بهترین رنگ برای پارچه در چاپ سابلیمین رنگ سفید می باشد. اما شاید عده ای از خود بپرسند که چرا پارچه ی سفید؟ و اگر بخواهیم پارچه ای با زمینه ی رنگ دیگری داشته باشیم چه باید بکنیم. باید این نکته را گوشزد شد که نه تنها در چاپ سابلیمیشن مشکلی در این زمینه نیست بلکه حتی این یکی از نقاط قوت این نوع چاپ روی پارچه می باشد. بدین علت که تمامی سطح پارچه قابل چاپ می باشد یعنی اگر شما یک پارچه ی سفید داشته باشید می توانید هر رنگی روی آن چاپ نموده و پارچه را کاملا به سلیقه ی خود تبدیل کنید. هیچ محدودیتی در این مورد وجود ندارد. زیرا می توان رنگ پارچه ی سفید را توسط چاپ به هر رنگی و به هر طرحی تغییر داد. بعد از پارچه ی سفید پارچه هائی با رنگ های روشن، مانند زرد روشن، صورتی روشن، آبی روشن، کرم روشن، سبز روشن و کلا هر پارچه های که دارای رنگ روشن می باشد قابل استفاده است. اما در این نوع پارچه ها بدین علت که رنگ پارچه روی رنگ چاپ تاثیر گذار است لذا ممکن است در بعضی از رنگ ها، چاپ با تغییراتی همراه باشد لکن توصیه نمیشود و بهتر از قابلیت بالای سابلیمیشن در رنگ آمیزی اختصاصی پارچه ی سفید به پارچه ی مورد نظر استفاده شود.


نام پارچه های قابل چاپ
در نهایت طبق تجربیاتی که ما در این مورد در مورد چاپ پارچه بدست آوردیم و طی آزمون و خطاهائی که روی پارچه های مختلف برای مشتریان گوناگون انجام گرفته است به این نتیجه رسیده ایم که پارچه هائی مانند : ساتن، اسپان، فلامنت، ریون، شانتون، پورش، حریر، ونیزی، قواصی و برخی از پارچه های خانواده ی ویسکوز قابل چاپ می باشند. این پارچه ها در موارد گوناگونی کاربرد دارند و مورد استفاده قرار می گیرد. این پارچه ها جواب خود را پس داده اند و عموما بدون دردسر و مشکل قابل چاپ می باشند. با این حال خلوص تولید پارچه ها، نحوه ی بافت و الیاف و موادی که کارخانه ی تولید کننده ی آنها در تولید نخ مربوطه مورد استفاده قرار میدهد عموما بسیار متنوع می باشد لذا بهترین روش برای پیش بینی چاپ پذیر بودن پارچه تست آن می باشد تا از این نظر اطمینان حاصل شود که آیا پارچه قابل چاپ می باشد یا خیر.
روی چه پارچه هائی چاپ انجام نخواهد گرفت
وقتی درصد پلی استر پارچه پائین باشد نتیجه ی چاپ معکوس خواهد بود. یعنی وقتی شما در چاپ سابلیمیشن از پارچه هائی استفاده کنید که درصد پنبه ی بالائی دارند چاپ بخوبی انجام نخواهد گرفت و یا در بعضی پارچه ها اصلا چاپی انجام نخواهد شد. در بعضی پارچه ها نیز ممکن است چاپ انجام شود اما در اثر شستشو از بین برود. بنابراین وجود پلی استر بالا عامل بسیار مهمی در کیفیت نهائی چاپ خواهد داشت. همچنین پارچه هائی که از کتان و الیاف طبیعی ساخته شده اند به علت جذب بسیار بالا و سریع جوهر سابلیمیشن نتیجه ی مطلوبی نخواهد داشت. نکته ی مهم دیگر اینکه از آنجا که در چاپ سابلیمیشن رنگ سفید وجود ندارد لذا در صورتی که پارچه مشکی باشد عملا چیزی بعد از چاپ روی آن دیده نخواهد شد.ذکر این نکته بسیار مهم می باشد که پارچه های تیره مانند مشکی، قهوه ای تیره، سرمه ای و از این دست قابلیت چاپ ندارد و رنگ چاپ در تیرگی رنگ پارچه گم خواهد شد بنابراین چنین پارچه هائی را برای این نوع چاپ از ذهن خود بیرون کنید.


تست چاپ پارچه
با توجه به توضیحات فوق مجموعه نوین میرعماد ارائه ی تست پارچه را از اولویت این موضوع می داند. از آنجائی که تنوع پارچه ها بسیار متنوع بوده و با درصدهای مختلفی از مواد ساخته می شود لذا ما این امکان را برای شما فراهم نموده ایم که قبل از چاپ با تعداد زیاد نسبت به یک عدد چاپ به صورت تست اقدام نمائید و در صورتی که نتیجه راضی کننده بود نسبت به چاپ نهائی اقدام فرمائید. بخصوص پارچه هائی که برای دوخت لباس مورد استفاده قرار می گیرند بیش از مابقی پارچه ها مهم هستند. زیرا گاهی گرما باعث تغییر در بافت پارچه شده و باعث جمع شدن، کوتاه شدن و یا تغییر اندازه ی پارچه میشود و از آنجا که این موارد در دوخت لباس و بدست آوردن سایزهای مختلف برای آنها بسیار مهم است البته این اتفاق همیشه نمی افتد اما برای اطمینان از این موضوع که مشکلی پیش نیاید لذا گرفتن تست از اهم موارد می باشد. برای موارد دیگر مانند رومبلی و یا استفاده به عنوان پرچم و یا پرده مشکل خاصی پیش نمی آید. همچنین این نکته بسیار مهم است که ممکن.


محدودیت طرح و کیفیت چاپ پارچه
استفاده از چاپ سابلیمیشن با کیفیت بسیار بالا باعث شده برخلاف چاپ سیلک محدودیت رنگ وجود نداشته باشد. اما بگذارید این عدم محدودیت رنگ در چاپ سابلیمیشن را برای شما تشریح کنیم. در این چاپ شما می توانید هر طرح و یا هر عکسی در اختیار دارید را چاپ نمائید. با توجه به استفاده ی 6 رنگ در پرینترها و پلاترهای مخصوص به این نوع چاپ گستره ی بزرگی از رنگ ها قابل تولید می باشند و برخلاف چاپ افست و یا چاپ های قدیمی که از چهاررنگ استفاده می کنند در چاپ سابلیمیشن وجود 6 رنگ باعث بوجود آمدن مشکی صد در صد و ایجاد عمق تصویر و چاپ زیاد شده است. به عنوان مثال عکس منظره و یا عکسی که توسط فتوشاپ و یا نرم افزار های دیگر مانند کُرل طراحی شده است کاملا قابل چاپ می باشند. اصلا فرقی نمی کند که طرح شما دارای چند رنگ بوده و چقدر پیچیده می باشد. البته دقت و کیفیت عکس تاثیر مستقیم و بسزائی در چاپ نهائی خواهد داشت. هر چه تصویر و یا عکس مربوطه دارای رزولیشن بالاتر و دقت پیکسلی بالاتری باشد چاپ نیز به همان نسبت قوی تر و بهتر انجام خواهد گرفت. همچنین شاید این سوال در ذهن شما پیش بیاید که برای چاپ پارچه باید از چه فرمت های تصویری استفاده کنیم. این موضوع را برای شما روشن نمائیم که اکثر فرمت های عکس مانند JPG, JPEG, TIF, PSD, PNG در این روش قابل چاپ می باشند و در چاپ هائی با ابعاد کوچک معمولا مشکل خاصی ایجاد نمی کنند و براحتی نتیجه ی خوبی را بعد از چاپ ارائه می دهند. اما مطمئنا فایل هائی که بصورت وکتور طراحی شده اند مانند فایل نرم افزارهای ایلاستریتور  و کرل مانند CDR, PDF, EPS, Ai, SVG دارای نتیجه ی بهتر و مطلوب تری بخصوص برای چاپ هائی در ابعاد بزرگ خواهند بود. فایل های وکتور خاصیت بزرگ شدن بدون افت کیفیت دارند لذا هنگامی که برای چاپ هائی با سایز بزرگ روی پارچه مورد استفاده قرار می گیرند بدون افت کیفیت می توانند بهترین نتیجه را در بر داشته باشند.


ماندگاری چاپ روی پارچه
همانطور که در بالا نیز ذکر شد انتقال رنگ روی پارچه در چاپ سابلیمیشن توسط گرمائی با دمای حدود 200 درجه سانتیگراد انجام می پذیرد. این گرما علاوه بر انتقال رنگ وظیفه ی فیکس نمودن رنگ را بر روی پارچه نیز به عهده دارد. یعنی چاپ و رنگ کاملا در بافت پارچه نفود می کند و در آن عجین میشود. این تغییرات شیمیائی که توسط دما انجام می گیرد باعث میگردد دوام این چاپ کاملا همیشگی و دائمی باشد و برخلاف چاپ های دیگر هیچ چیزی باعث از بین رفتن آن نخواهد شد و شستشوی این پارچه براحتی و کاملا با مواد شوینده ی معمول و یا با ماشین لباسشوئی انجام خواهد گرفت و هیچ تاثیر منفی بر ماندگاری آن نخواهد داشت و صد در صد قابل شستشو می باشد. البته حتما باید از مواد شوینده وایتکس را فاکتور بگیرید زیرا وایتکس به عنوان یک شوینده و ضدعفونی کننده ی قوی تقریبا هر رنگی را از روی هر پارچه ای از بین می برد. در نهایت این اعتماد وجود دارد که این روش چاپ با ماندگاری بالا می تواند گزینه ی بسیار مناسبی برای چاپ منسوجات و البسه باشد.


چاپ روی پارچه در ابعاد کوچک
در این نوع چاپ که تمام خصوصیات ذکر شده در بالا را دارد فقط ابعاد چاپ محدویت دارد و تا 30 در 40 سانتی متر قابل انجام خواهد بود. در این روش به علت استفاده از دستگاه های سریع و مقرون به صرفه بودن می توان حتی 1 عدد نیز چاپ نمود و محدودیت متراژ و یا تعدادی در این مورد مطرح نیست. حتی اگر شما 1 چاپ در ابعاد فوق داشته باشید نیز ما آن را بر روی پارچه برای شما انجام خواهیم داد. قیمت این چاپ بر اساس اندازه و تعداد شیت های چاپ محاسبه میگردد. 3
چاپ روی پارچه در ابعاد بزرک
در این روش که استفاده از دستگاه های بزرگ مد نظر است حداکثر عرض چاپ 160سانتی متر میباشد طول رول و پارچه اهمیتی ندارد. یعنی می توان پارچه هائی با عرض 160 و طول بی نهایت با این روش چاپ نمود. اما از آنجا که استفاده از این روش دارای استهلاک زیادی می باشد حداقل متراژ چاپ 100 متر می باشد تا هزینه های جانبی هم برای ما و هم برای شما به صرفه باشد و محاسبه ی قیمت بر اساس متر مربع انجام خواهد گرفت. البته انجام تست حتما بعد از عقد قرارداد و قبل از چاپ نهائی صورت خواهد گرفت اما چاپ فقط به عنوان نمونه و در متراژ پائین مقدور نخواهد بود. این چاپ هم می تواند بصورت شیت و هم بصورت رول انجام گیرد..


موارد استفاده چاپ روی پارچه
بسیاری از این پارچه ها در تولید انواع البسه بخصوص مانتو که بسیار نیز در بین دختران جوان مد شده است مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از تولیدی ها پارچه های خود را در اختیار ما قرار می دهند و از پارچه ی نهائی برای دوخت و تولید البسه استفاده می کنند. از آنجائی که این چاپ دارای محدودیت طرح و رنگ نمی باشد می توان طیف گسترده ای از لباس ها را با استفاده از آن تولید نمود. دقت در این نوع چاپ بقدری بالا می باشد که حتی شما می توانید تصویر چهره را با ریزترین جزئیات و دقت بالا روی پارچه چاپ نمائید.از دیگر استفاده های چاپ روی پارچه می توان به چاپ روی پرچم در ابعاد بزرگ اشاره نمود که برای ارگان ها و سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. از چاپ روی پرچم های اهتزاز گرفته تا پرچم های تشریفات و حتی رومیزی نیز امروزه بدین طریق چاپ می شوند و به علت سهولت و البته دقت و کیفیت بسیار بالا مورد توجه زیادی قرار گرفته اند.موارد استفاده ی چاپ روی پارچه بسیار گوناگون و متنوع می باشد اما می توان به عنوان نمونه به بخشی از موارد استفاده ی چاپ روی پارچه اشاره کرد که شامل دسته های زیر می باشد:  چاپ روی انواع لباس، چاپ روی مانتو، چاپ روی پرده، چاپ روی ملحفه، رو تختی و چاپ انواع کالای خواب، چاپ پارچه ی رو مبلی مخمل، چاپ کوشن و روبالشی، چاپ پارچه کیف و کفش و کوله، چاپ کروات، چاپ رومیزی، چاپ شال و روسری و تولید و چاپ لباس ورزشی و یا مجلسی و لباس های اسپورت و متنوع ، چاپ فرش های مخصوص. ایجاد نقش و نگار گوناگون روی پارچه می تواند طیف وسیعی از خواسته های طراحان و افراد را پوشش دهد. امروزه می توان با این روش بدون محدود شدن در مقابل طرح های پارچه ی موجود در بازار نسبت به تولید و چاپ پارچه هائی با سلیقه ی شخصی و همچنین نزدیک تر به مد روز تولید نمود. با این روش دست طراحان لباس بسیار باز میشود و می توانند و با ذوق و هنر خویش آنچه را که در ذهن خود دارند خلق کرده و با ارائه ی شیوه های مختلف لباس هائی تولید نمایند که علاوه بر مقبولیت بیشتر نزد مردم، حس زیبائی بیشتری را نیز القا نموده و بسیار سریع رشد صنعت لباس هنری در کشور را شاهد باشیم. مقبولیت این نوع چاپ آنقدر سریع بوده که اگر هم اکنون سری به بازارهای بزرگ شهر بزنید طیف گسترده ای از این نوع چاپ را در مغازه ها مشاهده خواهید کرد که الالخصوص در تولید مانتوهای زنانه نمود بیشتری پیدا نمود و به سرعت توسط قشر جوان مورد توجه قرار گرفت. خصوصیت منحصر بفرد بدون یکی دیگر از خصوصیاتی است که تنها با این چاپ مقدور می باشد.


خلاصه ویژگی های چاپ روی پارچه :
نوع چاپ: غیر مستقیم به روش سابلیمیشن
ابعاد چاپ کوچک: حداکثر 30 در 40 سانتی متر
ابعاد چاپ بزرگ: عرض 160 و طول بی نهایت
محدودیت رنگ: ندارد
نوع پارچه: پارچه هائی با درصد پلی استر بالا و روشن
کاملا قابل شستشو


.

چاپ پارچه

شماره های تماس :۰۹۱۲۳۹۴۵۷۹۳-۰۹۱۹۶۲۶۱۶۵۷- ۵۵۸۵۴۳۱۳-۰۲۱

ایمیل : info@novinmiremad.ir

آدرس : تهران ، باقر شهر شهر سنگ کوچه گل زنبق پنجم سومین سوله درب طوسی رنگ شماره ۱۵
چاپ پارچه  

چاپ پارچه

چاپ پارچه

تمامی حقوق متعلق به مجموعه چاپ پارچه نوین میرعماد است. 

طراحی و پشتیبانی: واحد فناوری اطلاعات مجموعه چاپ نوین میرعماد

C o p y r i g h t © ۲۰۱۵ - ۲۰۱۹

 

     چاپ پارچه  چاپ پارچه   چاپ پارچه